MHP'Lİ Vural: "Meleklere Montaj Diyemiyeceksiniz"

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, insanların Allah rızası için verdiği sadakalar, fitreler ve zekâtların birileri tarafından siyaset ve ticaret aracı olarak kullanıldığını söyledi. Gözler ve kulaklar şehadet etsin diye söylüyorum: Andolsun, eğer bunlara karşı sesimizi yükseltemiyorsak, kirâmen kâtibîn meleklerinin yazdıklarına ne montaj ne de dublaj olarak inkâr etme imkânınız olmayacaktır." diye konuştu.

MHP'Lİ Vural:
22 Aralık 2014 Pazartesi 18:35

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, bütçe üzerine görüşlerini dile getirdi. Bugün gelinen noktada devletlerin itibarının saraylarla, köşklerle değil insanına verdiği değerle ölçüleceğini belirten Vural;
Sahip olduğumuz en önemli değerlerden birinin de din olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

 BİZ VARSAK VARSINIZ YOKSAK TOKSUNUZ!!!

"Maalesef, bugün geldiğimiz bu noktada bu değerlerimiz siyaset ve ticaret aracı olarak kullanılmaktadır. Dinî değerlerimiz yozlaştırılıyor, içi boş hâle getiriliyor. İnsanların Allah rızası için verdiği sadakalar, fitreler, zekâtlar birileri tarafından siyaset ve ticaret aracı olarak kullanılıyor. 'Evet, çalıyor ama çalışıyor' diyerek dinimizin nehyettiği şeyler meşrulaştırılıyor. 'Yolsuzluk hırsızlık değildir' diye fetvalar veriliyor. Liderlerini başkan yapanlar oldu, padişah yapanlar oldu, sultan yapanlar oldu, halife yapanlar oldu, Orta Doğu'nun lideri yapanlar oldu, İslam dünyasının imamı yapanlar oldu, dünya lideri yapanlar oldu, haşa, ikinci peygamber olarak ilan edenler oldu. Hızını alamayan bir diğer gafil 'Allah'ın bütün vasıflarını üzerinde taşıyor' diyebildi.

Bir diğer gafil 'Allah şirk, devlet şerik kabul etmez' dedi.

Başka bir zavallı 'Biz varsak varsınız, yoksak yoksunuz' diyerek bütün varlık, varidadı ona bağladı. Bir diğeri 'Erdoğan Türkiye'nin ezelî ve ebedî başkanıdır' dedi.

Doğduğu şehri mübarek ilan ettiler. 'Çıktığı televizyon yere konulmaz' dediler.

Peygamber Efendimiz'in sünnetine paralel onun sünnetine uymayı tembihlediler. 'Ona dokunmak ibadettir, üslubu bize Allah'ın bir lütfudur, Allah'ın gönderdiği bir lütuftur' dediler.

Haşa, 'Kibir de, gurur da sadece Allah'a aittir' diyecek kadar şuur kaybına uğradılar. Tarihin ve coğrafyanın kendisi için kıyama kalktığını söyleyenler oldu. Hazreti İbrahim'e uzanan davanın son neferi ilan ettiler.

Bütün bu sapıklar ve dalaletlerle… 'Biz zahmet için geldik gazap için değil.

Rahmetimiz gazabımızı aşacak' diyecek kadar şirazeden çıktılar. Bir diğeri Peygamber Efendimiz'e gurur isnat etti."

Milletvekillerine "Bu atıflarla nasıl bir yozlaşmayla karşı karşıya olunduğunu idrak edebiliyor musunuz?" diye soran MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural;

"Gözler ve kulaklar şehadet etsin diye söylüyorum: Andolsun, eğer bunlara karşı sesimizi yükseltemiyorsak, kirâmen kâtibîn meleklerinin yazdıklarına ne montaj ne de dublaj olarak inkâr etme imkânınız olmayacaktır.Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.