İdealist GYO Şile projesi bu yıl başlıyor!

Emlak Konut GYO tarafından arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesi olarak satışa çıkarılan Şile Çavuş arsasını İdealist GYO aldı. Firma bölgedeki projesinin inşaatına bu yıl başlayacak.

İdealist GYO Şile projesi bu yıl başlıyor!
09 Ağustos 2017 Çarşamba 15:06

 İdealist Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) İstanbul Şile Çavuş Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesini kazandığını resmen Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) açıkladı. Emlak Konut Şile Çavuş arsa ihalesine yalnızca İdealist GYO katılmıştı. Firma Emlak Konut'a 15 milyon 70 bin TL teklif vermişti. İnşaat bu yıl başlıyor

İdealist GYO Şile Çavuş projesinin çalışmaları başladı. Projenin inşaatı bu yıl içerisinde başlayacak. Turizm, konut ve ticaret alanı imarlı olan arsanın toplam büyüklüğü 17 bin 933 metrekare. 

ARSA BİLGİSİ
1-) 70 ada 82 parsel numaralı, tercihli turizm alanı fonksiyonlu arsanın fonksiyon alanı 14 bin 895 metrekare olarak açıklandı 2-) 91 ada 194 parsel numaralı, konut+ticaret alanı fonksiyonlu arsanın fonksiyon alan 3 bin 38 metrekare olarak belirlendi. 

Plan notlarıyla ilgili bilgiler:
Tercihli Turizm Alanında (TTA):


1-) Konut alanı yapılması halinde Emsal: 0.40, ön cepheden minimum 5.00 m., yan cepheden minimum 3.00 m., arka cepheden minimum 4.00 m. çekme mesafeli, ifraz şartları ve blok büyüklüklerinde ise az yoğun konut alanları için getirilen şartlar uygulanacak.
2-) Turizm alanı yapılması halinde ise; TT2 rumuzlu turizm alanları için getirilen şartlar uygulanacaktır. Emsal: 0.50, Taks: 0.50, Kat Sayısı: 2’yi geçemez. Otopark ihtiyacının parsel bünyesinde karşılanması kaydıyla iskan edilen 1. bodrum kat emsale dahil değildir. Doğal zemin kotu üzerine çıkan kısımlarda ve iskan edilen bodrum katta TAKS değeri aşılamaz.


Konut+Ticaret Alanlarında
:

1-) İmar Planında ticaret+konut alanlarında belirtilen yapılaşma koşullarına uyulacaktır. Bu alanlarda binaların zemin katları ticaret olarak kullanılacaktır. Normal katlar ticaret veya konut olarak kullanılabilir. Bu alanlar dahil olduğu konut alanının yapılaşma şartlarına tabidir. Konut+Ticaret alanlarında perakende ticaret, büro, muayenehane, dernek, çeşitli kurum şubeleri vb. hizmet kullanışları, özel sağlık tesisleri, özel sosyal tesisler, özel eğitim tesisleri (yüksek öğrenim hariç), turizm amaçlı pansiyon ve küçük esnaf faaliyetleri vb. yer alabilir.
2-) Ticaret ve Konut+Ticaret fonksiyonu verilen alanlarda ilgili kurum ve kuruluşların uygun görüşü doğrultusunda Özel Eğitim Tesisi (yüksek öğrenim hariç), Özel Sağlık  Tesisi, Özel Kültür Tesisi, Özel Yurt, Özel Kreş, Özel Anaokulu ve Turizm Amaçlı Pansiyon yer alabilir.
3-) Planda yol boyu konut+ticaret olarak gösterilen yapı adalarında parselin tamamında değil, yoldan cephe alan binanın zemin katında ticari uygulama yapılacaktır. 4-) Yapılaşma koşulları ayrık nizam, H=4 kat şeklindedir. 


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.